Wejdź w przyszłość przez nasze drzwi!

Mikrocement

Mikrobeton to nowoczesny materiał dekoratorski do wykańczania ścian, posadzek lub mebli.

System znany jest w Polsce pod kilkoma nazwami. Najpopularniejszy to oczywiście mikrocement. Często używa się również nazw: mikrobeton, beton milimetrowy lub beton cire. Wszystkie nazwy mówią o tym samym materiale.

Do jakich obiektów nadaje się mikrocement?

Na podłogi lub ściany do takich miejsc, jak: dom, loft, biuro, sklep, klub, restauracja, łazienka. Generalnie do wszelkich obiektów mało- i średniopowierzchniowych, gdzie „mamy mało miejsca” – np. nie chcemy zbytnio podnosić poziomu zero posadzki, albo nakładać na ścianę grubej warstwy tynku. Plus tam, gdzie liczy się efekt dekoracyjny, ale oczekujemy „surowego”, czasem industrialnego wnętrza (patrz przykłady realizacji poniżej) i chcemy, żeby nie był to „zwykły” beton. Bo „zwykły” beton by nam pylił. Mikrocement jest niepylący.

Na jakich podłożach?

Nasz mikrocement można rozkładać na podłogach – na jastrychach cementowych, płytkach ceramicznych, terakocie, płycie OSB. Na ścianach – na tradycyjnych tynkach cementowo-wapiennych, gipsowych, na płycie karton-gipsowej, na drewnie (boazerii). Ponadto mikrocementem można pokrywać meble, metalowe i drewniane przedmioty, blaty, krzesła.

Na nowych i remontowanych podłożach. Również na nietypowych, jak schody.

Mikrocement jest elastyczny, więc nadaje się na podłoża sprężyste (podłogi podniesione).

PALETA BARW