Wejdź w przyszłość przez nasze drzwi!

Kamienne dywany

Klimat w Polsce nie sprzyja sztywnemu, nie elastycznemu wykończeniu jakim są płytki. Cykliczne zmiany temperatury powodują ich dewastacje. Dobre płytki to takie, które cechują się nasiąkliwościa mniejszą niz 0,5%, cena tego typu gresu zaczyna się od 150zł, doliczając klej, fuge, robociznę cena ta osiąga juz 250zł, gdzie nawet po systematycznej impregnacji płytki po kilku latach, pękają odpadają.

Niestety, mało kto interesuje się właściwościami płytek przed ich zakupem. Polskie warunki atmosferyczne wymagają, aby płytka miała niski stopień nasiąkliwości oraz była mrozoodporna, co generuje niezwykle wysokie koszty. Wybierając tańsze płytki narażasz się na ich pękanie, osuwanie lub odpadanie. Nawet wybierając płytki z wyższej półki, nie otrzymasz takich właściwości jak przy zastosowaniu kamiennego dywanu. Przede wszystkim żywica (wykorzystana w kamiennym dywanie) jest elastyczna. Woda podczas zamarzania zwiększa swoją objętość o ok 10% – pęka nawet stal,  żywica jest elastyczna, bez problemu absorbuje ponad 10% rozciągania. W przypadku płytek nawet drobne uszkodzenie fugi sprawia, że stają się podatne na negatywne oddziaływanie wody. Kamienny dywan stanowi system bezspoinowy, więc dożywotnio będzie posiadać właściwości wodoodporne.

Systemy Dywany Kamienne TopStone przenaczone do stosowania na zewnątrz są idealnym wariantem zarówno dla nowych powierzchni, jak i zmiany lub renowacji powierzchni starych, które nie spełniają już swoich funkcji użytkowych. Wyjątkowy wygląd takich powierzchni już na pierwszy rzut oka przykuje uwagę swoją oryginalnością. Istnieje możliwość zastosowania różnych wariantów kolorystycznych oraz łączenia z gotowymi elementami ozdobnymi tzw. dekorami. Dzięki temu uzyskujemy niepowtarzalny design. Unikalną właściwością powierzchni TopStone jest zdolność przepuszczania wody. Podczas opadów woda jest odprowadzana dzięki czemu nawet podczas mrozu powierzchnia nie będzie śliska. System ten jest wytrzymały, odporny na mróz, łatwy w utrzymaniu czystości i jest bezspoinowy. Dzięki doskonałej formowalności powierzchnie kamienne mogą być wykorzystywane na każdym terenie (wejścia, schody, podjazdy, tarasy, okolice basenu, balkony, ogrodzenia).

Wyłączny parter TOPSTONE na terenie Polski!!!

Z radością informujemy, że firma DOORBRAM została wyłącznym parterem CarpetStone/TOPSTONE na terenie województwa warmińsko – mazurskiego i pomorskiego!!!