Wejdź w przyszłość przez nasze drzwi!

Kamienne dywany

Klimat w Polsce nie sprzyja sztywnemu, nie elastycznemu wykończeniu jakim są płytki. Cykliczne zmiany temperatury powodują ich dewastacje. Dobre płytki to takie, które cechują się nasiąkliwościa mniejszą niz 0,5%, cena tego typu gresu zaczyna się od 100zł, doliczając klej, fuge, robociznę cena ta osiąga juz 200zł, gdzie nawet po systematycznej impregnacji płytki po kilku latach, pękają odpadają.

 

Niestety, mało kto interesuje się właściwościami płytek przed ich zakupem. Polskie warunki atmosferyczne wymagają, aby płytka miała niski stopień nasiąkliwości oraz była mrozoodporna, co generuje niezwykle wysokie koszty. Wybierając tańsze płytki narażasz się na ich pękanie, osuwanie lub odpadanie. Nawet wybierając płytki z wyższej półki, nie otrzymasz takich właściwości jak przy zastosowaniu kamiennego dywanu. Przede wszystkim żywica poliuretanowa (wykorzystana w kamiennym dywanie) jest elastyczna. Woda podczas zamarzania zwiększa swoją objętość o ok 10% – pęka nawet stal,  żywica poliuretanowa jest elastyczna, bez problemu absorbuje 10% rozciągania. W przypadku płytek nawet drobne uszkodzenie fugi sprawia, że stają się podatne na negatywne oddziaływanie wody. Kamienny dywan stanowi system bezspoinowy, więc dożywotnio będzie posiadać właściwości wodoodporne.

 

Wyłączny parter TOPSTONE na terenie Polski!!!

Z radością informujemy, że firma DOORBRAM została wyłącznym parterem CarpetStone/TOPSTONE na terenie województwa warmińsko – mazurskiego!!!